Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Doruk Özarslan 22 Yaş Altında Almanya Şampiyonu Oldu !

Doruk Özarslan 22 Yaş Altında Almanya Şampiyonu Oldu !

admin admin -
30 0

 

Türkiye’nin İzmir ilçesinde yaşayan fakat Almanya’da doğmuş olan Milli gururumuz Doruk Özarslan,bayrağımızı Almanya’nın Duisburg kentinde dalgalandırdı !

21 Yaşındaki Profesyonel Sporcu Doruk Özarslan Almanya’nın Duisburg kentinde düzenlenen ve geçtiğimiz pazar günü Rostock’ta gerçekleşen Boks Şampiyonasında İngiliz rakibini 6.raundda nakavt ile yenerek şampiyon olmayı başardı.

Bulgaristan göçmeni bir Türk annenin ve İtalyan doğumlu bir babanın oğlu olan Sporcu Doruk Özarslan,8 Yaşında başladığını anlatan genç Türk boksör,”Küçük yaşlardan beri dövüş sporlarına bağımlıyım.Bu benim yaşam stilim,acı çekerek güçlenmeyi seviyorum.Öfkeyle ya da nefretle hareket etmiyorum,gücümü doğru kullanıp zekamı ve mantığımı birlikte çalıştırıyorum.Şampiyon olmamak benim için bir seçenek değil.” Diyerek başarısını özetledi.

2021 yılında AIBA World Boxing şampiyonluğunu kariyerine başarıyla yazdırmıştı.

Dövüş sporlarında oluşturduğu dikkat çekici kariyeri ile Dünya çapındaki promotörlerin de dikkatini çekmeyi başarmış ki,bünyesinde bulunduğu Altaylar Boks akademisi antrenörü geçtiğimiz günler de,”Doruk Türkiye’nin göreceği en büyük yeteneklerden biri.Hırsı ve acımasızlığı onu şampiyon yapıyor,elimizden gelen herşeyi ona sağlıyoruz.Almanya,Amerika hatta Meksika’dan bile maç teklifleri Şuan geliyor.Hazır olduğunu düşündüğümüz zaman,sporcumuzu çok daha büyük yerlerde sergileyeceğiz”açıklamasında bulunmuştu.

Milli gururumuz ve Profesyonel Sporcumuz olan Doruk Özarslan’ın sponsorluğunu da Koç Holding’in üstlendiği belirtilmişti.Kendisine branşında ve kariyerinde başarılar dileriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir