Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İbrahim Murat Gündüz, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı Rahmet İle Andı

İbrahim Murat Gündüz, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı Rahmet İle Andı

admin admin -
13 0

 

 

İbrahim Murat Gündüz, Türk spor dünyasının tanınmış isimlerinden biri olarak bilinir. Hem spor yönetimi hem de sosyal sorumluluk projelerine olan katkılarıyla dikkat çeken Gündüz, 2017 yılında PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı anmak amacıyla düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

 

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın

Şenay Aybüke Yalçın, Batman’ın Kozluk ilçesinde görev yapan genç bir müzik öğretmeniydi. 9 Haziran 2017 tarihinde, terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybetti. Şehit olduğunda henüz 22 yaşındaydı ve öğretmenlik mesleğine olan sevgisi ve bağlılığıyla tanınıyordu. Şenay Aybüke Yalçın’ın ölümü, tüm Türkiye’yi derinden etkiledi ve onun adı, eğitim camiasında bir simge haline geldi.

 

Anma Töreni

İbrahim Murat Gündüz’ün katıldığı anma töreni, Şenay Aybüke Yalçın’ın hatırasını yaşatmak ve terör olaylarına dikkat çekmek amacıyla düzenlendi. Törende, Yalçın’ın öğrencileri, meslektaşları ve sevenleri bir araya geldi. Gündüz törende yaptığı konuşmada, Şenay Aybüke Yalçın’ın fedakarlığını ve eğitim alanındaki katkılarını vurguladı. Ayrıca, terörle mücadelenin önemine değinerek, bu tür saldırıların Türkiye’yi asla yıldıramayacağını ifade etti.

 

Gündüz’ün Mesajı

İbrahim Murat Gündüz, anma töreninde yaptığı konuşmada, “Şenay Aybüke Yalçın gibi değerli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğini inşa eden kahramanlardır. Onun hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacağını ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde bu zorlukların üstesinden geleceğini biliyoruz” dedi.

 

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın anılması, terörle mücadelenin ve eğitimcilerin toplumdaki öneminin bir kez daha altını çizdi. İbrahim Murat Gündüz gibi isimlerin bu tür etkinliklere katılımı, toplumun her kesiminde bu bilinç ve farkındalığın artmasına katkı sağlıyor. Şenay Aybüke Yalçın’ın hatırası, eğitim camiasında ve Türk toplumunda daima canlı kalacaktır.

 

https://resim.tc/muratgndz

https://uploadimage.io/imuratg75

 

İlgili Yazılar