Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. Yazın Keyfini Çıkarmak İçin Bir Güneş Kremi Yeterli Mondy Shop

Yazın Keyfini Çıkarmak İçin Bir Güneş Kremi Yeterli Mondy Shop

admin admin -
62 0

Yazın Keyfini Çıkarmak İçin Bir Güneş Kremi Yeterli Mondy Shop

Yaz mevsiminde sıcak havaların tadını çıkarmak insana hem mutluluk hem de pozitif enerji verir. Bu süreçte güneşin zararlı ışınlarından kaçınmak için güneş kremine ihtiyacınız olacaktır. Güneş kremi, cildin özellikle zararlı ultraviyole ışınlardan korunmasında en etkili ürünlerin başında gelir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmek istiyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

Yaz aylarında güneş ışınları yeryüzüne daha dik açıyla gelir. Havaların ısınmasıyla yaşam hareketlenir ancak güneşin yakıcı etkisi de ortaya çıkar. Bu nedenle cilt sağlığını korumak için güneş kremi kullanılması çok önemlidir. Güneşten yayılan UVA ve UVN türü ışınların zararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Siz de yaz mevsiminde yaşam kalitenizi düşürmemek ve sağlığınızı korumak için güneş kremi sürmeyi unutmamalısınız.

Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Güneşin dik ışınlarla yeryüzünü ısıttığı dönemde yani yaz mevsiminde zararlı ışınlardan koruyucu kremler kullanılmalıdır. Mondy Shop firmamızda aradığınız hemen hemen tüm markaların güneş kremlerini bulabilirsiniz. Uygun fiyat avantajıyla satılan bu güneş kremleri sizin daha sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmenize yardımcı olur. Genel olarak güneş kremi kullanmanın faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Cildi zararlı ışınlara karşı korur.
 • Cildin yıpranmasını ve yaşlanmasını geciktirir.
 • Cildin parlak, aydınlık ve canlı görünümünü kaybetmemesini sağlar.
 • Genç yaşta düzenli kullanıldığında 35-40 yaş aralığında 5 yaş daha genç görünüm sağlar.
 • Yaz mevsiminde kısıtlama olmadan gününüzü tam anlamıyla yaşamınızı kolaylaştırır.
 • Egzama gibi cilt hastalıklarının güneş ışınlarıyla ilerlemesini engeller.

Görüldüğü gibi güneş kremi faydaları, cilt sağlığınızı korumakla kalmayıp yaşam kalitenize de artı puan katar. Örneğin sıcak havalarda güneş ışınlarına maruz kalmamak için dışarı çıkmamak zorunda kalabilirsiniz. Pek çok kişi, özellikle çocuklar güneş ışınlarından daha fazla etkilenebilir. Bu tür durumlarda onları gölgede oturtup kısıtlamak yerine güneş kremi sürerek özgürce yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Güneş Kremi Koruma Faktörleri

Yaz mevsiminde havalar ısındıkça yaşamsal hareketlilik de artar. Genci yaşlısı demeden herkes soğuk havalara göre daha hareketli ve canlıdır. Doğanın da uyanıp hareketlendiği bu dönemde enerjik ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz. Bunun için güneşe çıktığınızda zarar görmemek için güneş kremi kullanmanız yeterlidir. Her yaştan insanın güneş kremi kullanması gerekir.

Mondy Shop firmamızda dünyanın en çok tercih edilen güneş kremi markaları tarafından üretilen ürünleri bulabilirsiniz. Sağlıklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan bu güneş kremleri son derece faydalıdır. Her güneş kreminin zararlı ışınlara göre koruma faktörü birbirinden farklı olabilir. Güneş kremlerinde koruma faktörü SPF olarak bilinir. SPF, İngilizce açılımı Sun Protection Factor şeklindedir.

Güneş koruma faktörü, sayısal olarak 15-50 değerleri arasında numaralandırılır ve her güneş kreminde mevcuttur. Bu faktörler, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma gücünü göstererek cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. SBF değerinde sayısal olarak artış olduğunda, zararlı ışınlara karşı korumanın o kadar güçlü olduğu anlaşılır. Örneğin 15 faktör güneş kremi, 50 faktör güneş kremine göre zararlı ışınları engellemede yetersiz kalabilir. Bu bakımdan özellikle küçük yaştaki çocuklar için en çok tercih edilen güneş kremleri 30 ve 50 faktör olanlardır.

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülür?

Havaların ısındığı yaz mevsiminde güneş kremi kullanımı yaygınlaşır. Bu dönemde güneş kreminizi doğru bir şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız. Güneş kremini doğru zamanda ve doğru şekilde sürdüğünüzde ürünün faydalarından maksimum oranda yararlanırsınız. Satın aldığınız güneş kreminin en iyi şekilde fayda sağlamasını istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Uzmanlar, güneş kremini sürerken cilt üzerinde az miktarda ince bir film olacak şekilde sürülmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Ayrıca kremi güneşe çıkmadan 20-25 dakika kadar önce sürüp cildinize iyice yedirmeniz önerilir.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Yazın çok faydası olan güneş kremini satın alırken, hangi ürünü seçeceğiniz bilmeniz gerekir. Örneğin 4 yaş altı çocukların cilt PH seviyesine uygun ürün seçilmesine dikkat edilmelidir. Bu noktada cilt tipinize ve ürünün koruma faktörüne (SPF) güneş kremi seçmenizde fayda vardır. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenli teslimat garantisi sunan firmamızda aradığınız güneş kremlerini bulabilirsiniz. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde her bütçeye hitap eden 15-50 koruma faktörlü güneş kremleri satışa sunuluyor.

 

 

İlgili Yazılar