Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yusuf Halaçoğlu’nun Kutlu Parti’ye Dönüşü

Yusuf Halaçoğlu’nun Kutlu Parti’ye Dönüşü

haberci haberci -
49 0

Yusuf Halaçoğlu’nun Yeni Partisi İçin Başvuru Yaptı

Siyasette yeni bir sayfa açan Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve MHP eski Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti ile geri döndü. İYİ Parti’nin kurucusu olan Halaçoğlu, İçişleri Bakanlığı’na yeni partisinin kuruluş dilekçesini verdi.

“Menfur Kavramları Kenara Attık”

Yusuf Halaçoğlu, resmi başvuru sonrasında basına yaptığı açıklamada, “Sağ, sol, merkez gibi menfur kavramları kenara attık. Batının empoze ettiği kavramları benimsemiyoruz.” ifadelerini kullandı. Partisinin Türkiye’ye faydalı olacağına inandığını belirten Halaçoğlu, geniş katılım ve vatanseverlik vurgusuyla partisinin amacını açıkladı.

“Parlamentar Sistemi Savunuyoruz”

Yusuf Halaçoğlu, yeni partilerinin parlamenter sistemi savunduğunu ve gereksiz harcamaları kabul etmeyeceklerini vurguladı. Halaçoğlu, partilerin kendi imkanlarıyla seçimlere girmesi gerektiğini savundu.

“Muhalefete Muhalefet Yapacak Parti Değiliz”

Partisinin hiçbir muhalefet partisiyle muhatap olmayacağını belirten Yusuf Halaçoğlu, iktidarın yanlışlarını doğrularını dile getireceklerini ve muhalefete muhalefet yapmayacaklarını ifade etti. Kendi partilerine üye yaparak ayakta duracaklarını ve devlet yardımı almayacaklarını açıkladı.

Kutlu Parti’nin İsim Kökeni

Partinin isminin kaynağını açıklayan Yusuf Halaçoğlu, “Kutlu kelimesi Türkçe bir kelime olup iyilik, güzellik, bolluk anlamlarını taşımaktadır.” şeklinde bilgi verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir