Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TOKİ’nin Durdurduğu Millet Bahçeleri Ekonomik Enkaz Yarattı

TOKİ’nin Durdurduğu Millet Bahçeleri Ekonomik Enkaz Yarattı

haberci haberci -
22 0

Millet Bahçelerinin İnşaatı Durduruldu

Tasarruf tedbirleri kapsamında TOKİ, yapımı süren millet bahçesi projeleri için ilerleme oranı yüzde 75’in altında olan millet bahçelerinin yüklenicilerine “Çalışmaları durdurun” talimatı verdi. Bu durum, ekonomik bir enkaz yarattı.

Paralar Çöpe Atıldı

İstanbul ve Ankara’da bulunan yapımı durdurulan millet bahçeleri arasında Beyoğlu Millet Bahçesi de yer alıyor. Beyoğlu Millet Bahçesi’nin maliyeti 61 milyon 161 bin TL olarak belirlendi.

İsraf Politikası Eleştirisi

CHP’li Cevdet Akay, yapıma durdurulan 39 millet bahçesini açıkladı. Akay, “İktidar tasarruf yapacağız diyor ancak milyarları çöpe atıyor. AKP’nin israf politikasının vahim sonucu, ortaya çıktı. Toplam bedeli 5 milyar 228 milyon 19 bin TL olan 39 proje durduruldu.” dedi.

Müjde Olarak Duyurulmuştu

2018 seçimlerinde projeler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “müjde” olarak duyurulmuştu. Millet bahçeleri için 35 sözleşmeye imzalanırken, toplamda 3 milyar 219 milyon 208 bin TL harcandı.

Durdurulan Millet Bahçeleri

Ankara Kurtuluş Millet Bahçesi, İstanbul Beyoğlu Millet Bahçesi, Rize Millet Bahçesi gibi şehirlerde bulunan birçok millet bahçesi projesi inşaatı durdurulanlar arasında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir