Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hedefi dünya şampiyonluğu

Hedefi dünya şampiyonluğu

admin admin -
42 0

Hedefi dünya şampiyonluğu

Kocaeli’de babasını örnek alarak motokrosçu olmaya karar veren 7 yaşındaki Ahmet Hasan Yıldız, pes etmeden hazırlandığı Türkiye Motokors Şampiyonası’nın 5. ayak yarışlarında 50 cc sınıfında ter döktü ve Türkiye şampiyonu oldu. Oğlunun başarısıyla gurur duyan enduro yarışçısı Sezgin Yıldız, “İyi çalıştı. Katıldığı bütün yarışları düşmeden bitirdi” dedi.

İzmit Akmeşe’de ikamet eden 7 yaşındaki Ahmet Hasan Yıldız, enduro yarışçısı babası Sezgin Yıldız’ı örnek alarak, 4 yaşında motosiklet kullanmaya başladı. Motokrosçu olmaya karar veren minik sporcu, babasının destekleriyle kısa sürede büyük yol kat etti. Akmeşe’ye kazandırılan Süper Enduro Yarış Parkuru’nda babasının gözetiminde sık sık antrenman yapan Ahmet Hasan Yıldız, bu yıl şampiyonalara katılmaya başladı.  fixbet

Ahmet Hasan’ın ilk kez katılacağı Türkiye Motokors Şampiyonası’nın 1. ayak yarışlarında 50 cc grubu olumsuz hava şartları muhalefetiyle iptal edildi. Hedefinden vazgeçmeyen sporcu, şansını 10-11 Haziran’da Balıkesir Gönen’de düzenlenen 2. ayak yarışlarında denedi. 50 cc grubunda ter döken Yıldız, 2 gün süren yarışların ilk etabında 3., ikinci etabında 1. oldu. Başarı yolcuğuna 16-17 Eylül’de İstanbul Çatalca’da gerçekleştirilen 3. ayak yarışlarına katılarak devam eden Ahmet Hasan Yıldız, burada her iki yarışta da 1. oldu. İyi hazırlanarak 4-5 Kasım’da yine Gönen’de düzenlenen 4. ayak yarışlarına da katılan minik sporcu, 50 ccde ter döktü ve rakiplerini geride bırakarak 2. oldu.

Türkiye şampiyonu oldu

Ahmet Hasan’ın son katıldığı yarış ise 25-26 Kasım’da Afyonkarahisar’da düzenlendi. Ahmet Hasan, büyük emeklerle hazırlandığı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 5. ayak final yarışlarında 50 cc sınıfında 1. oldu. 7 yaşında Türkiye şampiyonu ünvanını kazanan sporcunun en büyük hedefi ise dünya şampiyonu olmak.

Ahmet Hasan Yıldız: “Çok çalıştım”

Gurur duyduğunu söyleyen Ahmet Hasan Yıldız, “Şampiyon olunca çok gururlandım. Çok çalıştım. Bayağı çamurlu bir alandı son yarışım. Şampiyon olduğumu duyunca çok sevindim” dedi. Minik sporcu hedefinin ise dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Sezgin Yıldız: “Doğal bir yeteneği var”

Ahmet Hasan’ın fırın işletmecisi babası Sezgin Yıldız ise kendisinin de yarışçı olduğunu ve çeşitli kategorilerde birinciliklerinin olduğunu belirtti. Oğluna çok destek verdiğini kaydeden Yıldız, “Onunla beraber yarışlara katıldık. O yarıştı, bizde destek verdik. Motokros sahalarında yarıştılar. Ben enduro yarışçısıydım. Oğlum iyi performanslar gösterdi. Bu yıl ilk defa yarışlara giriyor. Onu parkurda hazırladık. Onun da doğal bir yeteneği var, onu hissettik. Refleksleri düzdün, sürati gayet yerinde” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir