Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği Yeni Yönetimle Avrupa’da Büyüyor ve Vakfa Dönüşüyor

İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği Yeni Yönetimle Avrupa’da Büyüyor ve Vakfa Dönüşüyor

admin admin -
31 0

İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği Yeni Yönetimle Avrupa’da Büyüyor ve Vakfa Dönüşüyor

 

 

İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği, 2023 yılında Aykan Çiçek ve ekibinin liderliğindeki yeni yönetimiyle büyük bir ivme kazanıyor ve uluslararası alanda büyümeye devam ediyor. 5 aylık yoğun çalışmaların ardından Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa eyaletlerinde bölge başkanlıkları oluşturularak, derneğin etki alanı genişletiliyor.

Avrupa’da Elde Edilen Başarılar

Aykan Çiçek ve ekibi, İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği’nin yönetimini devraldıktan sonra uluslararası alanda da önemli adımlar atmıştır. Aykan Çiçek, Avrupa’da destek ağını genişleterek Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa eyaletlerinde bölge başkanlıkları atanmasını sağlayarak derneğin uluslararası düzeyde etkisini artırmıştır.

2024 Hedefi: İstanbul Kimsesiz Çocuklar Vakfı

Çiçek, 2024 yılında İstanbul Kimsesiz Çocuklar Derneği’ni bir vakıf olarak yeniden yapılandıracaklarını açıkladı. Derneğin alt yapısının ve düzeninin federasyon kapasitesine sahip olduğunu belirten Çiçek, vakıf statüsü altında faaliyetlerine devam edeceklerini vurguladı.

Türkiye Genelindeki İllere Ulaşma Hedefi

Çiçek, İstanbul Kimsesiz Çocuklar Vakfı’nın projelerinin İstanbul ile başladığını, ancak vakıf olarak faaliyetlerine devam ettikten sonra her ilde seçilecek il başkanlıklarının çalışmalarıyla 2024 yılı içinde Türkiye genelindeki her ilde kimsesiz çocukların yardımına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

“Kimsesiz Çocuklar Özünü Kaybetmemiş Her Yüreğe Akrabadır”

Aykan Çiçek, bu büyük projenin temel felsefesini şu sözlerle özetledi: “Kimsesiz çocuklar özünü kaybetmemiş her yüreğe akrabadır.” Bu düşünceyle İstanbul Kimsesiz Çocuklar Vakfı, çocukların yaşamlarını iyileştirmek ve onlara destek olmak için çaba harcamaya devam edecektir.

İstanbul Kimsesiz Çocuklar Vakfı’nın başarıları ve insan odaklı misyonu, Türkiye’nin her bölgesinde umut ışığı olmaya devam ediyor.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir