Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Manikür ve Pedikür Nedir?

Manikür ve Pedikür Nedir?

admin admin -
43 0

Manikür ve Pedikür Nedir?

Bakımlı olmaya önem veren kadınlar manikür ve pedikür yaptırmayı ihmal etmemektedirler. Manikür el bakımı sırasında tırnakların temizlenmesi, tırnak diplerinde çıkan etlerin alınması, tırnakların şekillendirilmesi işlemidir. Manikür yapılması ile eller ve tırnaklar bakımlı ve sağlıklı görünür. Ayrıca tırnağa sürülen ojenin de estetik görünmesi sağlanır.

Ayaklara yapılan bakım uygulamasında tırnaklara da el tırnaklarına uygulanan işlemler uygulanır. Bu işleme de pedikür adı verilmektedir. Manikür ve pedikür sadece kadınlar tarafından değil aynı zamanda bakımlı olmaya özen gösteren erkekler tarafından da yaptırılmaktadır. Her iki işlemin de düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bu bakımları yaptırırken sağlığını da korumak isteyen kişilerin kaliteli güzellik merkezi seçimi yapmaları gerekiyor. Leman Demir Güzellik salonunda hijyen kurallarına uygun olarak bu işlemler yapılmaktadır.

Tırnak Güçlendirme Yaptırmak Zararlı mı?

Her insanın fiziksel olarak farklılıkları bulunmaktadır. Tırnak şekillerinde ve yapılarında da bu farklılıklar açıkça görülüyor. Kimi insanların tırnakları doğuştan güçlü olduğundan istenen şekil kolayca veriliyor ve sağlıklı şekilde uzuyor. Kimi insanların tırnakları ise ince yapılı olduğundan kolayca kırılıyor. Bu sorunu yaşayan kişilere de tırnak güçlendirme uygulaması yapılıyor.

Yapılan uygulama ile zayıf tırnaklar güçleniyor ve kolayca kırılma sorunu ortadan kalkıyor. Bu uygulamanın özellikle kalıcı oje ve tırnak süsleme uygulamaları öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir. Tırnak güçlendirmenin kişinin sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmuyor. Aksine tırnakların sağlıklı uzamasına önemli şekilde katkısı bulunuyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir