Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Azerbaycan’da Üniversite Okumanın Avantajları

Azerbaycan’da Üniversite Okumanın Avantajları

admin admin -
26 0

Azerbaycan’da Üniversite Okumanın Avantajları

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi hukuk fakültesi, ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Azerbaycan Üniversitesi, Azerbaycan’ın en prestijli üniversitelerinden biridir. 1918 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Üniversite, doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji, beşeri bilimler ve sosyal bilimler, ekonomi, yönetim ve hukuk alanlarında lisans, yüksek lisans, lisansüstü, doktora ve diğer akademik dersler sunmaktadır. Tıp, diş hekimliği ve eczacılık gibi İngilizce olarak öğretilen bazı mesleki programlar da vardır.

Neden Azerbaycan’da Okumayı Düşünmelisiniz?

Azerbaycan birçok zıtlıklar ülkesidir. Bir yandan, bu ülkenin 2000 yılı aşkın bir süre öncesine dayanan zengin bir tarihi ve kültürü var. Öte yandan, ücretsiz eğitim, ücretsiz sağlık ve modern altyapı ile dünyanın en ilerici ülkelerinden biridir.

Karayla çevrili ülke, yabancıları çok iyi karşılayan yaklaşık 9 milyon nüfusa sahiptir. Asya’da yurtdışında eğitim almayı düşünüyorsanız, o zaman Azerbaycan potansiyel yerler listenizde olmalıdır.

Neden Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Eğitim Görmelisiniz?

Bakü’de okumak isteyenler, Azerbaycan’ın başkenti olduğunu bilmelidir. 2 milyon nüfusu ile dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Şehrin öğrencilere sunacağı çok şey var ve burada kurulmuş birçok üniversite var.

Şehir ayrıca çok uygun fiyatlı ve mükemmel bir yaşam kalitesine sahip. Aynı zamanda dünyanın en güvenli yerlerinden biridir ve bu da onu öğrencilerin eğitim görmesi ve yaşaması için iyi bir yer yapar.

Neden Bakü’de Eğitim?

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve güzel bir şehirdir. Dünyanın her yerinden insanlar alacakları yüksek kaliteli eğitime inandıkları için Bakü’de okumaya geliyorlar.

Bakü yüzyıllardır bir eğitim merkezi olarak biliniyor. Her zaman insanların eğitim almaya geldiği ve harika şeyler yapmaya devam edebildiği bir yer olmuştur.

Azerbaycan’da Okumanın Avantajları Nelerdir?

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde küçük bir ülkedir. Ülke Rusya, Gürcistan, Ermenistan ve İran ile sınır komşusudur. Azerbaycan 9,7 milyon nüfusa sahiptir ve başkenti Bakü’dür.

Azerbaycan’da okumanın avantajları çoktur. Her şeyden önce, eğitim maliyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi diğer ülkelerle karşılaştırıldığında nispeten düşüktür. İkinci olarak, öğrenim ücretleri milliyetinize veya gelir düzeyinize bağlı değildir; bu, geçmişi veya mali durumu ne olursa olsun herkesin orada okuyabileceği anlamına gelir.

Ayrıca Azerbaycan’da okumak isteyen uluslararası öğrenciler için Bakü Devlet Üniversitesi denklik ve burs imkanı olduğu gibi, yurtdışında Kanada veya Avustralya gibi ülkelerde okumak isteyen Azerbaycan vatandaşları için de birçok burs imkanı bulunmaktadır.

Neden Bakü’de Eğitim Görmelisiniz ve Oraya Gittiğinizde Sizi Neler Bekler!

Bakü şehri, Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır. Şehir 1.700.000 nüfusa sahip ve Azerbaycan ülkesinde bulunuyor.

Temeli Ermeni bir tüccar tarafından atılan Bakü, 9. yüzyıla kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Bakü ayrıca ekonomik büyümesine ve refahına katkıda bulunan dünyanın en büyük petrol sahalarından birinin üzerine kurulmuştur.

Bakü aynı zamanda dünyanın ilk camilerinden birine ev sahipliği yapmıştır. Cami bugün hala ayaktadır ve ziyaret etmek ve orada namaz kılmak isteyen tüm Müslümanlara açıktır.

Daha fazla bilgi için eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir