Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. DEDEKTÖRLERİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

DEDEKTÖRLERİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

admin admin -
26 0

 

DEDEKTÖRLERİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

Dedektörlerin çalışma prensipleri, Metal dedektörleri, bu dedektörlerin hazine avına yardımcı olabileceğini belirleyen kendi özelliklerine sahiptir. Metalleri türlerine göre ayırabilen dedektörler hazine dedektörü olarak bilinir. Dedektör işletim sistemleri VLF sistemi ve Pulse Sistemi olarak 2 sınıfta toplanır.

 

VLF Dedektör Sistemi Çok Düşük Frekans, çok düşük frekans sistemine sahip dedektörlerdir. VLF sistem dedektörleri genellikle yüzey araması yapmak için kullanılır. Metal ayırma kabiliyeti oldukça yüksek olan bu cihazlar madeni para, bozuk para, yüzük vb. metalleri tespit edebilmektedir. Özellikle tek para avcıları vlf sistem dedektörlerini kullanır. Metal dedektörler, bobinden toprağa bir elektromanyetik alan ileterek çalışır. Elektromanyetik alan içindeki herhangi bir metalik nesneye enerji verilir ve elektromanyetik alanını yeniden iletir. Dedektör bobini yeniden iletilen alanı alır ve kullanıcıyı uyararak hedefe bir yanıt oluşturur. Size sunduğumuz metal dedektörler, farklı hedef türleri arasında ayrım yapabilir ve istenmeyen hedefleri yok sayacak şekilde ayarlanabilir.

METAL DEDEKTÖRLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

PİL

Piller, dedektör için güç kaynağı sağlar. Bu dedektörlerin pilsiz çalışması mümkün değildir.

KONTROL KUTUSU

Kontrol kutusu dedektörün elektronik devresini içerir. Gönderme sinyalinin üretildiği ve alınan sinyalin işlendiği ve hedefin yanıtına dönüştürüldüğü yer burasıdır.

Dedektörlerin çalışma prensipleri

BAŞLIK

Dedektörün çanak bobini elektromanyetik alanı zemine iletir ve geri dönen elektromanyetik alanı hedeften alır.

AMAÇ

Hedef, metal dedektörü tarafından tespit edilebilen herhangi bir metal nesnedir.

 

İSTENMEYEN HEDEF

İstenmeyen hedefler genellikle çivi gibi demir içeren maddelerdir. Ancak, şişe kapakları gibi demir içermeyen hedefler de olabilirler. Metal dedektörü istenmeyen hedefleri reddedecek şekilde ayarlanmışsa, bu nesneler için hedef yanıtı oluşturulmaz.

ALICI ELEKTROMANYATİK ALAN

Alıcı elektromanyetik alan, enerjilendirilmiş hedeflerden üretilir ve bobinin bobini tarafından alınır.

Hedef Tepki

İyi (kabul edilen) bir hedef tespit edildiğinde, metal dedektörü bip sesi veya tonda değişiklik gibi sesli bir yanıt üretecektir.

 

EN KALİTELİ DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİ

Dedektörlerin çalışma prensipleri

Bir metal dedektörünün frekansı, hedeflerin iyi tespit edilip edilemeyeceğini belirleyen ana özelliklerden biridir. Genel olarak, yüksek frekansta yayın yapan tek frekanslı bir dedektör, küçük hedeflere karşı daha duyarlı olacaktır. Buna göre, düşük frekansta yayın yapan tek frekanslı bir dedektör, büyük hedeflere daha fazla derinlik verecektir. Birbirinden kaliteli ve güvenilir çalışan metal dedektörlere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz GEOMEKATRON Dedektör. Sitemizde en kaliteli şekilde sizlere sunulan ürünleri inceleyerek size en uygun olanını tek tıkla satın alabilirsiniz.

 

Geomekatron Ltd Hi-Tech dedektör inovasyon

Adres: Yüzüncüyıl Mahallesi UĞUR MUMCU BULVARI ARENA AVM NO:53B/28, 16120 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 220 96 70

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir