Ajans Dolunay Trabzon Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bungalov Evleri Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Bungalov Evleri Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

admin admin -
26 0

Bungalov Evleri Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Yazın bitmesine üzülmeyin! Sorumluluk sahibi bir tüketici iseniz önümüzdeki yaz aylarında yapacağınız tatili daha şimdiden planlama ayrıcalığına erişebilirsiniz. Tatilinizi özel kılmak adına iyi bir otelde kalmanın gerekli olduğuna inanabilirsiniz. Ancak, otellerin yüksek fiyatlı oluşu ve bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki otellerde yer bulamama riski sizi farklı seçeneklere yönlendirir. Bu noktada, bungalov evleri listenizin ilk sırasına alabilirsiniz.

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov ev; genellikle ahşaptan imal edilir. Bir veya 1.5 katlı olmasına rastlanır. Sundurma ile örtülü verandası vardır. Türkiye’nin en popüler tatil bölgelerinde bungalov evleri görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, orman içerisinde konaklamak isteyenler için de en uygun seçenektir. Birçok bungalov ev; bir katlı olarak tasarlanır. Ancak, çatı ile beraber 1.5 katlı olmaları da söz konusudur. Bungalov evleri özel kılan detayların başında bilhassa çok katlı yapılara kıyasla daha geniş bir zemine oturtulmaları gelir. Az eğimli bir çatısı vardır. Buna ek olarak, evin dış kısmında balkon veya veranda yer alır. Ayrıca, bungalovların iç planı dikkat çekicidir. Geniş bir oturma alanı ve az sayıda oda barındırmasıyla fark yaratır.

Bungalov ev; daha önce de ifade ettiğimiz gibi ahşaptan imal edilir. Bu sayede, bilhassa betonarme yapılara kıyasla daha sağlıklı bir seçenek olduğunu gösterir. Ayrıca, ahşap; bungalov evleri doğa ile çok daha uyumlu hale getirir. Bungalov evleri özel kılan bir diğer detay ise maliyetleri! Takdir edersiniz ki, 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde sıfırdan bir ev inşa etmek ciddi maliyetlidir. Ancak, bungalov ev; dış malzemesinin ahşap olması sayesinde çok daha uygun bir maliyetle inşa edilebilir.

Neden Bungalov Ev Tercih Edilmeli?

Günün birinde siz de bungalov evleri merak edebilirsiniz. Bu tür evler her ne kadar dünyanın diğer ülkelerinde hatrı sayılır bir popülerliğe sahip olsa da Türkiye’de pek fazla bilinmediklerini söylemek gerekir. Ancak, Covid-19 sonrası artan güvenilir ve izole konaklama seçeneği arayışı; bungalov evleri popüler hale getirdi. Bungalov evlerin avantajlarından şu şekilde bahsedilebilir:

  • Her şeyden önce, son derece dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarını ifade etmek gerekir. Ayrıca, bakım ihtiyaçları yok denecek kadar azdır. Bir başka deyişle, çok uzun süre boyunca herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılmaları mümkündür.
  • Bungalov evleri bilhassa maliyetleri ile öne çıkar. Siz de kış veya yaz döneminde yapacağınız bir tatil için otel yerine bungalov evleri tercih edebilirsiniz. Günlük kiralama ücretleri; otellerin odaları için istediklerine kıyasla daha düşüktür.
  • Bungalov; kendisine doğa içerisinde yer bulur. Bu sayede, güneş ışığının rahatsız edici etkilerine karşı maksimum koruma sağlar. Ayrıca, enerji tasarrufu açısından oldukça verimlidir.
  • Bungalov evleri özel kılan bir diğer husus ise tasarımları! Son derece sıcak ve samimi görüntüleri sayesinde birçok kişinin tercihi olmayı başaran konaklama seçenekleridir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir